Armex 2000 Rozszerz

Armex 2000 5kg

MEXEO MEXEO

0014

Nowy

Preparat do dezynfekcji a bazie dwutlenku chloru.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

43,05 zł

brutto

Wydaj 500,00 zł lub więcej by otrzymać darmową dostawę!

Zastosowanie preparatu:

Preparat, na bazie dwutlenku chloru przeznaczony do dezynfekcji powierzchni, materiałów, wyposażenia, mebli oraz jako środek glonobójczy. Atestowany do dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością i środkami żywienia zwierząt (wyposażenie, pojemniki, naczynia i sprzęt kuchenny) oraz powierzchni i rurociągów związanych z produkcją, transportem, przechowywaniem lub spożywaniem żywności. Przeznaczony do zastosowania w gospodarstwach domowych, zakładach przetwórstwa spożywczego, obiektach użytku publicznego (włącznie ze szpitalami), obiektach inwentarskich w rolnictwie i innych.

Sposób użycia:

ARMEX 2000, aktywny roztwór dwutlenku chloru,  jest koncentratem, na bazie którego sporządzane są rozcieńczone roztwory robocze. Preparat dobrze rozpuszcza się w zimnej wodzie, co pozwala na uzyskanie roztworu dezynfekującego z użyciem wody wodociągowej.
Skuteczną dezynfekcję powierzchni gładkich (naczyń, stołów, itp.) zapewnia roztwór roboczy o stężeniu 2% preparatu ARMEX 2000 w wodzie (1 litr preparatu na 50 litrów wody). W przypadku powierzchni porowatych (np. ścian i podłóg) zalecane jest stężenie 5% (1 litr preparatu i 20 litrów wody). Po zastosowaniu nie trzeba spłukiwać wodą, pozostawiając do wyschnięcia. W typowych zabiegach mycia zaleca się również wprowadzanie preparatu do wody z dodatkiem detergentów, w ilości umożliwiającej uzyskanie odpowiedniego stężenia roboczego (np. 100 ml preparatu i 5 litrów wody).

Warunki stosowania:
– Zapewnić 30 minutowy czas kontaktu preparatu do uzyskania skutku biobójczego (do wyschnięcia, bez spłukiwania!).
– Temperatura stosowania od 10°C.
– Okres między kolejnymi zastosowaniami preparatu – bez ograniczeń, w zależności od potrzeb.
– Użytkowanie dezynfekowanego obiektu po zastosowaniu środka nie wymaga okresu karencji. Ditlenek chloru jako gaz rozpuszczony w wodzie ulatnia się podczas wysychania powierzchni. Nie wchodzi w reakcje chlorowcowania.
– W przypadku niezamierzonego wydostania się stężonego roztworu preparatu, spłukać dużą ilością wody.
– Po zabiegach silnej dezynfekcji dużych powierzchni (ściany, posadzki) pomieszczenia dobrze wywietrzyć w ciągu 30 minut przed ponownym przystąpieniem ludzi do ich użytkowania.
– Sprzęt użyty do dezynfekcji preparatem (zamgławiacze, spryskiwacze) po zastosowaniu przepłukać wodą.
– Przy wykonywaniu czynności z udziałem stężonego preparatu nie wdychać oparów ani aerozolu. Przestrzegać ogólnych zasad BHP.
- Opróżnione pojemniki z koncentratem trzykrotnie przepłukać wodą przed skierowaniem do miejsca składowania pustych opakowań. Zutylizować lub zwrócić do producenta.

Ogólna charakterystyka preparatu:

Armex 2000, to nowoczesny preparat dezynfekcyjny, cechujący się wyjątkową skutecznością. Substancję czynną stanowi dwutlenek chloru, występujący jako gaz rozpuszczony w wodzie. Systematyczne stosowanie preparatu zapewnia utrzymanie higieny pomieszczeń i wyposażenia nawet w obecności niesprzyjających czynników. Działanie Armex-u 2000 zostało sprawdzone w badaniach mikrobiologicznych, według norm międzynarodowych PN-EN 13697/2002 oraz PN-EN 14349/2005, rekomendowanych przez Komisję ds. Produktów Biobójczych oraz zaakceptowanych przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (oficjalny komunikat URPLWMPB z dnia 02.03.2006r.). Preparat nie działa niszcząco na odkażane powierzchnie, części urządzeń i wyposażenia. Nie wykazuje własności żrących ani korodujących. Pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym nr 2743/05

Dodatkowe informacje pod nr tel. 697026236

Odczyn roztworu Kwaśny
Sposób nanoszenia Natryskiwanie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Armex 2000 5kg

Armex 2000 5kg

Producent profesjonalnych preparatów do mycia, dezyfekcji i odkamieniania w branży spożywczej, gastronomii itp. oraz prywatne laboratorium chemiczne.

Koszt dostawy

Brak metod dostawy dla tego produktu.